ZYRTARE: Milani ka rënë dakord me përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm

Mediat italiane raportojnë se Milani ka rënë dakord për përforcimin e parë për sezonin e ardhshëm.Bëhet fjalë për portierin e Atalantës, Marco Sportiello, i cili do të vijë në San Siro për të qenë portieri i dytë.
LEXO ME SHUME:

Mike Magnan është një nga portierët më të mirë në Evropë, por këtë sezon ai është i dëmtuar dhe e zëvendëson Tatarushanu.Milani nuk është i kënaqur, ndaj kërkon të sjellë një portier të dytë më të mirë dhe ka nisur negociatat me agjentin e Sportiellos.Kontrata e Sportiellos me Atalantën përfundon në fund të sezonit, ndaj ai do të kalojë në San Siro si lojtar i lirë. /gazetasport

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *