Portugalia mposhti Ganën, Ronaldon edhe deri te një tjetër rekord të madh të Kupës së Botës


Lojtarët e Portugalisë arritën të fitojnë ndaj kombëtares së Ganës me rezultat 3:2.Ndeshja ishte një shenjë të Cristiano Ronaldos, i cili ka qenë në qendër të ngjarjeve rreth Manchester United javën e fundit.Portugalia kaloi në epërsi me anë të Ronaldos, i cili realizoi një penallti në minutën e 65-të dhe vetëm pak minuta më vonë Ayew barazoi në 1:1.
LEXO ME SHUME:

Menjëherë pas kësaj, Portugalia kaloi sërish në epërsi, këtë herë shënues ishte Joao Felix dhe menjëherë pas kësaj shënoi edhe Leao për 3:1.Kur të gjithë menduan se ndeshja do të mbyllej me atë rezultat, Bukari shënon gol për rezultatin final 3:2.Me atë gol, Ronaldo hyri në histori, pasi u bë lojtari i parë që shënon në pesë Botërorë të ndryshëm. Para Katarit, ai shënoi në Rusi, Brazil, Amerikën e Jugut dhe Gjermani. /gazetasport