Pa harxhuar para me detergjentë të shtrenjtë: Pastroni sobën me këto 2 përbërës që gjenden në shtëpinë tuaj


Nëse ushqimi bie në fund të furrës dhe di gjet, mos u brengosni. Ne në fakt kemi gjetur një metodë natyrale për ta pastruar atë dhe për ta bërë të duket si e re përsëri.Çfarë ju duhet?Lëngu i një limoni;4 lugë çaji sodë bikarbonati;100ml uthull;1 lugë gjelle shampon për enë,
LEXO ME SHUME:

Një litër ujë;Në një enë, përzieni lëngun e limonit, sodën, uthullën, shamponin dhe ujin. Vendoseni përzierjen në furrë dhe lëreni të veprojë për 15/20 minuta. Më pas, pastrojeni me ujë të ngrohtë dhe çfarëdo njolle që ka mbetur në furrë nga ushqimi, do të largohet lehtë.