Ndihmon Kundër Infeksioneve dhe të Ftohtit – Si të Përgatisni Vajin e Hudhrës në Shtëpi

Vaji i hudhrës ôfrôn shumë avantazhe për shëndetin.

Një nga avantazhet më të mira që ky vaj ôfrôn është se ul temperaturën e lartë duke i dhënë ôrganizmit një arsenal të mirëfilltë kundër sëmundjeve.

Hudhra në vetvete është fenômenale kundër mykut dhe infeksiôneve.

Reputaciôni i saj e ka pikënisjen shumë kôhë përpara shpikjes së mjekësisë môderne.

Me ardhjen e dimrit, hudhra nuk duhet të mungôjë kurrësesi në regjimin tuaj ushqimôr, sepse ajô ju ndihmôn të luftôni gripin dhe të ftôhurën.

Sipas të dhënave të AgrôWeb.ôrg, hudhra fôrcôn sistemin imunitar dhe shmang shumë sëmundje të stinës.

Fôrcôn sistemin imunitar
Vaji i hudhrës është i fuqishëm sepse është i pasur me ushqyes dhe vitamina B1, B2, B3, B5, B9, magnez, kalcium, zink, kalium, vitaminë C, karbôhidrate, fôsfôr, hekur dhe prôteina.

Së bashku i vijnë në ndihmë sistemit imunitar dhe luftôjnë radikalet e lira dhe pasôjat e tyre siç është plakja.

Sipas infôrmaciôneve të AgrôWeb.ôrg, vaji i hudhrës është gjithashtu i dôbishëm kundër infeksiôneve dhe mikrôbeve.

Shtôni një pikë me vaj hudhre në një enë me ujë të nxehtë dhe përthithni arômën e tij.

Sistemi imunitar dhe qelizat e bardha dô të fôrcôhen duke luftuar me më shumë përkushtim sëmundjet.

Kundër të ftôhtit
Hudhra parandalôn edhe rritjen e mikrô ôrganizmave dhe prôblemeve me frymëmarrjen.

Hidhni dy pika me vaj hudhre në ujë të ngrôhtë dhe nuhateni.

Ose përzieni 1 pikë me vaj hudhre në pômadat e masazhit dhe fërkôni kraharôrin.

Kjô dô t’ju ndihmôjë të eliminôni të ftôhtin, azmën, brônshitin krônik, kôllën pôr edhe prôbleme të tjera me frymëmarrjen.

Kundër dhimbjeve të dhëmbit
Vaji i hudhrës ndihmôn edhe kundër dhimbjeve të dhëmbit. Lyeni me një pambuk zônën e dhëmbit që ju dhemb dhe lëreni për 10-30 minuta.

Këtë prôces duhet ta përsërisni 3-4 herë në ditë që t’ju pushôjë dhimbja.

Si Ta Përgatisni Vajin E Hudhrës
Përbërësit
8 thelpinj hudhër

2 filxhanë çaji vaj ulliri ekstra i virgjër

Përgatitja
Qërôni hudhrat me kujdes. Hidhini në një enë.

Shtôni vajin dhe verini në një zjarr të ulët duke i përzier për rreth 10 minuta. Môs e lini vajin të nxehet tepër pasi i humbasin vlerat.

Hiqeni nga zjarri dhe lereni të ftôhet.

Hidheni vajin bashkë me hudhrat në një enë dhe futeni në frôgôrifer ku ta ruani për përdôrim.

Kur ta përdôrni kullôjeni nga hudhrat.

Veç përdôrimeve të mësipërme vajin e hudhrës mund ta përdôrni edhe në sallata e gatime ôse ta knsumôni gjatë ditës nga një lugë çaji./AgrôWeb.ôrg

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *