Konsumoni këtë pije dhe qendroni larg viruseve, nuk do t’iu bëjnë asgjë..?!

Konsumoni këtë pije dhe qendroni larg viruseve, nuk do t’iu bëjnë asgjë..?! Ne ju sjellim një recetë për pije që do t’ju ndihmojë të përballoni ftohjet dhe viruset.

Është e thjeshtë për t’u përgatitur. Përbërësit për shërbim:

– një copë xhenxhefil të freskët (afërsisht 3 cm)

– 600 ml ujë

– gjysmë limoni

– një lugë gjelle mjaltë

Grini imët xhenxhefilin, mbulojeni me ujë dhe shtoni limon dhe mjaltë. Përzieni mirë derisa të përpunohet i tëri dhe përdoreni sipas dëshirës.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *