I beni vete ne shtepine tuaj pa pasur nevoje te shkoni neper kozmetika, floke kaçurrela nuk jane gjithmone


Flokët janë gjysma e bukurisë së një femre. Imagjinoni sa të bukura janë femrat që kanë flokë të shëndetshme, të shndritshme dhe mbi të gjitha kaçurrela. Kjo është fjalia tipike e një femre xheloze me flokë të drejtë.Flokët kaçurrela nuk janë gjithmonë meritë e Nënës, por edhe i një kujdesi të vazhdueshëm.
LEXO ME SHUME:

Më poshtë ju ftojmë të lexoni disa këshilla të vyera për të pasur kaçurrela të përsosura dhe në përputhje me tendencat e fundit të modës.Maskë me vaj kokosi, kastravec dhe vezë;Përbërësit: 1 vezë, 1 kastravec i vogël dhe 1 lugë gjelle vaj të arrës së kokosit.LEXO ME SHUME:

Kaloni në frulator vezën dhe tulin e kastravecit. Më pas bashkon masën e sipërme me vajin e arrës së kokosit. Pasi maska të jetë bërë kremoze dhe homogjene aplikojeni në flokë dhe masazhojeni për 5 minuta.Lëreni të veprojë për të paktën një orë. Lani kokën me shampon e zakonshme dhe ujë të vakët.