E PABESUESHME:Asllani nuk duron dot më dhe i dërgon mesazhin e fortë Inzaghit! Deri tani ka qenë “fjalë pak”, por ka ardhur momenti që….

Diten e sotme FcInterNeës.it ka dashur te ndalet te situata e Kristjan Asllani dhe te minutat e pakta te tij me Interin. Sipas tyre, deri me tani Asllani ka qene shume “fjale pak”, dhe nuk ka bere asnjehere polemike per minutat e pakta tek Inter.
LEXO ME SHUME:

Por nga ana tjeter, dicka e tille nuk ka ndodhur me kombetaren e Shqiperise, ku Asllani eshte shprehur i pakenaqur per minutat e pakta.“Edhe pse ka shenuar nje gol, te parin e karrieres se tij me Komebtaren e pare, Asllani ne nje fare menyre ka gjetur menyre per te bere nje ankese ‘soft’ perpara gazetareve”.“Ai ka thene: ‘Eshte gjithmone bukur te shenosh gol me Kombetaren tende. Kur futem ne fushe kam shume deshire te luaj, edhe pse tranjeri eshte ai qe merr vendimet’.”LEXO ME SHUME:

“Por une kam gjithmone deshire dhe uri per te luajtur, gjithmone”, ka deklaruar ai, ku ne nje fare menyre, ka cuar edhe nje mesazh per Inzaghin.“Asllani qe kur ka ardhur te Inter, e ka marre me qetesi situaten e tij, por nese me Brozovic ne fushe ai do te kishte shume pak per tu ankuar, duket se edhe me demtimin e Brozovic, ende nuk e ka gjetur dimensionin e tij tek Inter”.“Normalisht, per nje lojtar te moshes se tij, minutat jane te cmuara dhe vullneti eshte qe ne fazen e dyte te kete me shume minuta per te”. /daily-albania

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *