Ditën e dielë ,Keto qytete do të mbulohen nga bora..

Ditën e dielë ,Keto qytete do të mbulohen nga bora..

Instant

Aktualitete

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave të cilat pritet të zbresin nën zero gradë celsius përgjatë ditës së shtunë dhe të diel.

Dita e shtunë pritet të sjellë vranësira dhe reshje shiu në të gjithë territorin, ndërsa dita e diel do të sjellë edhe reshje dëbore në disa qytetet të vendit.

Përkatësisht Bajram Curri, Kukësi, Dibra, Librazhdi, Pogradeci dhe qytetet e tjera të rrethit të Korçës pritet të mbulohen nga dëbora.

Ndërkohë që temperaturat parashikohet të zbresin deri në -1 gradë celsius në zonat verilindore dhe juglindore të vendit.